Pomoc dla studentek i studentów

Data: 19.09.2023 Kategoria: studenci

W Politechnice Wrocławskiej od kilkunastu lat wdrażana jest idea uczelni „bez barier”, otwartej oraz przyjaznej osobom z niepełnosprawnościami. W jej myśl wspieramy kandydatki i kandydatów, studentki i studentów oraz doktorantki i doktorantów ze szczególnymi potrzebami, w tym z niepełnosprawnościami.

Na Uczelni działa Dział Dostępności i Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami oferujący między innymi:

• Poradnię Psychologiczną, umówienie konsultacji: www.ppp.pwr.edu.pl
  • Indywidualne zajęcia z języków obcych (Lektoraty),
  • Wypożyczalnię sprzętu,
  • Asystenta Edukacyjnego,
  • Adaptację materiałów dydaktycznych,
  • Obóz integracyjno-szkoleniowy,
  • Stypendium Stowarzyszenia Absolwentów PWr.

Wszystkie informacje można uzyskać e-mailowo: pomoc.n@pwr.edu.pl, telefonicznie: 71 320 43 20 lub stacjonarnie. Biuro znajduje się w budynku C-13 pokoje 1.07 oraz 1.09 przy Wybrzeżu Wyspiańskiego 25, 50-370 Wrocław. Czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-14:00.

Więcej informacji znajduje się na stronie www.ddo.pwr.edu.pl. Należy zwrócić przede wszystkim uwagę na zakładki “STUDENCI” oraz “WSPARCIE”.

Zachęcamy do zapoznania się z poradnikiem dla kandydatów i studentów oraz z najczęściej zadawanymi pytaniami (FAQ).

Na Uczelni zostali powołani Liderzy Dostępności, którzy zostali wyłonieni spośród pracowników uczelni, chcących zaangażować się w propagowanie idei dostępności. Zadaniem tych osób jest wsparcie osób ze szczególnymi potrzebami w jednostkach Politechniki Wrocławskiej. Na każdym Wydziale jest co najmniej jeden Lider.

Wszystkie sylwetki zostały przedstawione w zakładce. Liderów z Naszego Wydziału znajdziecie pod adresem.