Centrum Zaawansowanych Systemów Produkcyjnych - Fraunhofer Project Center (CAMT-FPC)

Centrum Zaawansowanych Systemów Produkcyjnych (CAMT, Centre for Advanced Manufacturing Technologies) jest grupą naukowo-dydaktyczną, złożoną z kadry Katedry Technologii Laserowych, Automatyzacji i Organizacji Produkcji na Wydziale Mechanicznym Politechniki Wrocławskiej. Obszarem zainteresowań grupy są technologie wytwarzania i zarządzania produkcją, w tym m.in. przyrostowe technologie wytwarzania, inżynieria odwrotna, inżynieria materiałowa, automatyzacja i robotyzacja, optomechatronika, systemy wizyjne, technologie laserowe, organizacja produkcji, inżynieria oprogramowania. W obrębie Centrum działa kilkanaście laboratoriów badawczych i dydaktycznych oraz Fraunhofer Project Center for Laser Integrated Manufacturing, współpracujący z Instytutem Fraunhofera IWS w Dreźnie.

Kontakt:

prof. dr hab. inż. Edward CHLEBUS
Centrum Zaawansowanych Systemów Produkcyjnych – Fraunhofer Project Center (CAMT-FPC)
e-mail: edward.chlebus@pwr.edu.pl