Laboratorium Inżynierii Maszyn Roboczych i Pojazdów Przemysłowych

Laboratorium Inżynierii Maszyn Roboczych i Pojazdów Przemysłowych prowadzi działalność badawczo-dydaktyczną, której celem jest ugruntowany naukowo rozwój innowacyjnych rozwiązań technicznych stanowiących kompleksowe rozwiązania problemów praktyki inżynierskiej. Filary tej działalności stanowią: interdyscyplinarna wiedza w dziedzinach mechaniki i budowy maszyn, mechatroniki, terramechaniki i pokrewnych, bogata baza laboratoryjna, wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu badań eksperymentalnych oraz doświadczenie konstruktorskie wspierane nowoczesnymi narzędziami CAD/MES potwierdzone wdrożeniami. Laboratorium IMRiPP nastawione jest na współpracę z przemysłem w szczególności w następujących obszarach:

1. Projektowanie i badania podwozi kołowych, gąsienicowych i niekonwencjonalnych
  2. Analizy stateczności maszyn roboczych i pojazdów
  3. Badania i rozwój energooszczędnych układów napędowych i jezdnych
  4. Automatyzacja i optymalizacja energooszczędnych systemów urabiania i ładowania
  5. Badania eksperymentalne i symulacyjne ośrodków rozdrobnionych (gruntów)
  6. Redukcja drgań i hałasu w maszynach
  7. Badania przebiegowe pojazdów wysokiej mobilności
  8. Ekspertyzy stanu technicznego maszyn roboczych i pojazdów przemysłowych
  9. Badania eksperymentalne i symulacja numeryczna obciążeń i wytrzymałości ustrojów nośnych
  10. Pomiary parametrów eksploatacyjnych maszyn i pojazdów

Dane kontaktowe: