Inżynieria pojazdów i napędów niskoemisyjnych

Opis kierunku

Kierunek studiów związany z dyscypliną inżynieria mechaniczna, przybliżający zagadnienia całkowitej emisyjności w cyklu życia pojazdu badanej przez pryzmat emisji gazów cieplarnianych, substancji szkodliwych, hałasu i emisji elektromagnetycznej.

Edukacja na pierwszym stopniu oznacza studia w obszarze już istniejących konstrukcji z umiejętnością dostrzeżenia nowych potrzeb i inżynierskiej analizy w zakresie rozwoju napędów niskoemisyjnych. Studia są realizowane w formule projektowej tak, aby student inspirowany aplikacjami projektowymi sprawniej utrwalał informacje i zamieniał je na wiedzę o zastosowaniu praktycznym.

Absolwent jest przygotowany zarówno do indywidualnej pracy, jak i pracy w zespole. Przedmioty kształcenia na kierunku zostały dobrane w zakresie inżynierskiej oceny energetyczno-ekologicznej, umożliwiającej rozległe perspektywy zatrudnienia.

Studia przygotowują do pracy nie tylko w branży motoryzacyjnej (w obszarze projektowym, wytwórczym czy w eksploatacji środków transportu), ale również w jednostkach gospodarczych, administracyjnych i edukacyjnych wymagających wiedzy z obszaru niskoemisyjności i cyklu życia produktu.

Perspektywy zatrudnienia:

• specjalista ds. niskoemisyjności środków transportu – zakłady produkcyjne branży motoryzacyjnej
  • inżynier cyklu życia produktu – firmy projektowe, wytwórcze i eksploatacyjne
  • konstruktor pojazdów niskoemisyjnych – biura projektowe i instytucje badawczo-rozwojowe
  • inżynier niskoemisyjnych technik wytwarzania – zakłady produkcyjne branży motoryzacyjnej i
    pokrewne
  • specjalista ds. emisji transportu – jednostki administracyjne

Tryb studiowania

• Dzienne

• 7 semestrów

Czesne

• brak (studia stacjonarne)