OGŁOSZENIE O KONKURSIE PRAC DYPLOMOWYCH IM. PROF. ROMANA SOBOLSKIEGO w 2024 roku.

OGŁOSZENIE O KONKURSIE PRAC DYPLOMOWYCH IM. PROF. ROMANA SOBOLSKIEGO

Uprzejmie przypominamy promotorom prac dyplomowych magisterskich i inżynierskich, że podobnie jak w latach ubiegłych na Wydziałach Mechanicznym i Mechaniczno-Energetycznym Politechniki Wrocławskiej w 2024 roku jest również organizowany:

KONKURS PRAC DYPLOMOWYCH im. PROFESORA ROMANA SOBOLSKIEGO

na najlepsze prace dyplomowe w zakresie mechaniki i budowy maszyn wykonane w roku ak. 2023/2024.

1. Organizatorami Konkursu są:
  • Koło Zakładowe SIMP przy Politechnice Wrocławskiej,
  • Wydział Mechaniczny Politechniki Wrocławskiej,
  • Wydział Mechaniczno-Energetyczny Politechniki Wrocławskiej,
  • Oddział Dolnośląski SIMP we Wrocławiu.

1. Konkurs obejmuje prace z zakresu:
  • zagadnień modelowania własności maszyn i urządzeń
  • zagadnień konstrukcji, technologii wytwarzania oraz eksploatacji maszyn i urządzeń
  • materiałoznawstwa, mechaniki i wytrzymałości materiałów
  • automatyzacji i robotyzacji maszyn i procesów
  • technik pomiarowych i badawczych oraz zagadnień diagnostyki maszyn
  • zagadnień logistycznych w systemach maszynowych
  • problemów menedżerskich w budowie i eksploatacji maszyn
  • siłowni cieplnych i ich urządzeń
  • spalania i ekologicznych problemów procesów spalania
  • chłodnictwa i kriogeniki
  • aparatury procesowej
  • biomechaniki

W konkursie mogą brać udział prace dyplomowe magisterskie i inżynierskie wykonane na Wydziałach Mechanicznym i Mechaniczno - Energetycznym Politechniki Wrocławskiej. Do konkursu mogą być również dopuszczone prace z wyżej wymienionego zakresu.

1. Warunkiem formalnym zgłoszenia pracy do konkursu jest legitymowanie się przez dyplomanta:
  • Średnią ocen z przebiegu studiów > 3,75
  • Oceną pracy dyplomowej przez promotora i recenzenta > 4,5
  • Oceną z egzaminu dyplomowego > 4,0
  • Ukończeniem studiów zgodnie z regulaminem

1. Komisja Konkursowa do oceny pracy bierze pod uwagę wartość merytoryczną pracy uwzględniającą:
  • zgodność tematyczną pracy z zakresem konkursu
  • nowatorstwo podjętego tematu,
  • oryginalność i nowatorstwo opracowania,
  • stopień użyteczności pracy,
  • formalną stronę pracy oraz opinię promotora i recenzenta pracy.
  1. Prace do konkursu może zgłosić:
    • Komisja Egzaminu Dyplomowego
    • Promotor pracy
    • Recenzent pracy
  1. Zgłoszenia pracy przyjmujemy mailem (patrz punkt 8) przesyłając obligatoryjnie następujące dokumenty:
  • Pracę zapisaną w zbiorze PDF,
  • Recenzje pracy (z sytemu komputerowego): Promotora i Recenzenta,
  • Opinię rozszerzoną Promotora wykonaną na max. 1 stronę A4,
  • Pisemne zgłoszenie zawierające adres Dyplomanta do korespondencji, do pobrania:

• Załączniki (jeśli są): zgłoszenia patentowe, artykuły, referaty na konferencjach, a powstałych na bazie danej pracy dyplomowej oraz dyplomów uznania przez inne gremia.
  1. Ostateczny termin zgłaszania prac do konkursu upływa:

18 października 2024 roku, godz. 15:00.

1. Prace dyplomowe wraz z załącznikami należy przesyłać mailem do:

Pani Agnieszki Wielosik, Sekretariat Dziekanatu Wydziału Mechanicznego agnieszka.wielosik@pwr.edu.pl, pok. 114, bud. B-5, tel. 71 320-26-21

lub

Sekretarza Konkursu z ramienia Koła SIMP przy Politechnice Wrocławskiej Pawła Zająca mail: pawel.zajac@pwr.edu.pl, tel. 71 320-27-19, pok. 12 bud. B-8.

1. Laureaci Konkursu oraz prac wyróżnionych otrzymują nagrody pieniężne oraz dyplomy, promotorzy prac nagrodzonych i wyróżnionych otrzymują dyplomy. Ponadto Oddział Wojewódzki SIMP we Wrocławiu przyznaje nagrodę specjalną.

1. Konkurs odbywa się na trzech etapach :
  • uczelnianym (nagrody Dziekana) – wręczenie nagród podczas wręczenia dyplomów ukończenia studiów,
  • okręgowym (Oddz. Dolnośląski SIMP) – na zebraniu oddziału,
  • ogólnopolskim (Nagroda Prezesa ZG. SIMP w Warszawie).

zapraszamy Państwa do czynnego udziału w tym konkursie.

Przewodniczący Koła SIMP

przy Politechnice Wrocławskiej